• slide_1

  • slide_2

  • slide_3

Istoricul Festivalului de Handbal Juvenil

Ediţia  a I-a 2004

Categoria de vârstă: 1991 şi mai tineri

Băieţi 

1. eXtrem I

2. Şcoala "Nicolae Bălcescu" Drăgăşani

3. CSŞ Sighişoara

4. Şcoala nr. 3 Moreni

5. eXtrem II

Fete

1. eXtrem I

2. Olimpia Drăgăşani

3. Viitorul Brad

4. LPS Slatina

5. Grupul Şcolar "Karoly" Sf. Gheorghe

6. eXtrem II

7. Grupul Şcolar "Transilvania" Oradea       

8. LPS Tg. Mureş

 

Ediţia a II-a  2005

Categoria de vârstă: 1992 şi mai tineri

Băieţi

1. Şcoala Generală 88 Bucureşti

2. eXtrem I

3. Bistriţa

4. eXtrem II

5. Şcoala "Nicolae Iorga" Baia Mare

Fete

1. Slatina

2. eXtrem I

3. Şcoala Generală 88 Bucureşti

4. Cluj Napoca I        

5. Zalău

6. eXtrem II

7. CS Marta Baia Mare

8. Cluj Napoca II

 

Ediţia a III-a 2006

Categoria de vârstă: 1993 şi mai tineri

Băieţi  

1. eXtrem I  

2. Şcoala Generala 88 Bucureşti

3. CS Unirea Sânnicolaul Mare

4. CS Adjud

5. CS Segarcea

6. CS Marta Baia Mare

7. CSŞ Alba Iulia

8. eXtrem II

9. CSŞ 2 Bucureşti

10. CSŞ "Avram Iancu" Arad

Fete

1. Şcoala Generală 88 Bucureşti

2. CS Olimpia Turnu Severin

3. CSŞ 2 "Nicolae Iorga"

4. eXtrem I

5. CS Viitorul Zalău

6. LPS Zalău

7. CS Marta Baia Mare

8. CS Segarcea

9. Şcoala Generală "I. Vlad" Luduş

10. eXtrem II

           

Ediţia  a IV-a 2007

Categoria de vârstă: 1994 şi mai tineri

Băieţi

1. Şcoala Generală 88 Bucureşti

2. eXtrem I

3. LPS Alba Iulia

4. CS Unirea Sânnicolaul Mare

5. CSŞ Adjud

6. CSŞ Onesti

7. CSŞ Baia Mare

8. Şcoala nr. 3 Satu Mare

9. HC Râmnicu Vâlcea

10. eXtrem II

Fete    

1. Şcoala Generală 88 Bucureşti

2. CSŞ Caracal

3. CSŞ Baia Mare

4. eXtrem I

5. CS Unirea Sânnicolau Mare

6. eXtrem  II

7. HC Ramnicu Vâlcea

8. Viitorul Cluj

 

Ediţia  a V-a 2008

Categoria de vârstă: 1995 şi mai tineri

Băieţi

1. CSŞ Adjud

2. Şcoala Generală 88 Bucureşti

3. CSŞ Bacău

4. eXtrem I

5. CSŞ Sibiu

6. CSŞ Călăraşi

7. CSŞ Beiuş

8. eXtrem II

9. CS Unirea Sânnicolau Mare

10. LPS Bistriţa         

Fete

1. Şcaoala Generală 181 Bucureşti

2. CS Unirea Sânnicolau Mare

3. CSŞ Vaslui

4. eXtrem I

5. CSŞ Hunedoara

6. Şcoala Drăgăşani

7. Viitorul Cluj Napoca

8. SCM Deva

9. eXtrem II

10. LPS  Bistriţa

 

Ediţia a VI-a 2009

Categoria de vârstă: 1996 şi mai tineri

Băieţi

1. HC Minaur

2- CSŞ Dinamo Braşov

3. Elektromos Budapesta

4. CSŞ Bacău

5. CSŞ Sibiu

6. CSŞ Călăraşi

7. Unio Satu Mare

8. Grup Şcolar Prundul Bârgăului

9. CS Hand SPORT Bistriţa

10 eXtrem

Fete

1. Viitorul Cuj Napoca

2. Şcoala Drăgăşani

3. CS Cavnic

4. eXtrem I

5. CSŞ Sibiu

6. SCM Deva

7. eXtrem II

8. CSŞ 2 Baia Mare

9. CSŞ Sighetu Marmaţiei

10. CS Hand Sport Bistriţa

           

Ediţia a VII-a 2010

Categoria de vârstă: 1997 şi mai tineri

Băieţi

1. Minaur Baia Mare

2. CS Seini

3. LPS Târgu Jiu

4. CSŞ Bacău

5. CSŞ Sibiu

6. CSş Făgăraş

7. AS Handsport Bistriţa Năsăud

8. AS Axiopolis Cernavodă

9. U Prundu Bârgăului          

10. CSŞ Călăraşi

11. CS Arctic Găeşti

12. Clubul Copiilor Oneşti

13. eXtrem I

14. eXtrem II

Fete

1. Extrem Baia Mare

2. Marta Baia Mare

3. CSŞ Viitorul Cluj

4. AS Juniorul Curtici

5. CS Axiopolis Cernavodă

6. CSŞ Zalău

7. AS Handsport Bistriţa Năsăud

8. CSŞ Făgăraş

9. CSŞ Hunedoara

10. CSŞ Sibiu

11. Grup Şcolar Industrial Cavnic

12. CS Seini

13. CSŞ Braşov

14. HCM Baia Mare

15. CSŞ Sighetu Marmaţiei

16. CSŞ Călăraşi

 

 

Ediţia a VIII-a 2011

Categoria de vârstă: 1998 şi mai tineri

Băieţi

1. CSŞ Făgăraş

2. eXtrem I

3. CSŞ Călăraşi

4. CSŞ Sibiu

5. eXtrem II

6. Arctic Găeşti

7. CS ADEP Satu Mare

8. CSŞ Tg. Jiu

Fete

1. CSŞ Hunedoara

2. CSŞ Viitorul Cluj

3. eXtrem I

4. CSŞ Călăraşi

5. HCM Roman

6. CSŞ Sighet

7. CSŞ Sibiu

8. CS Baia Sprie

9. Handsport Bistriţa Năsăud

10. CSŞ Dinamo Braşov

11. HCM Baia Mare

12. eXtrem II

 

Editia  IX-a 2012

 

 - FEMININ 1999 - 2000

1. Viitorul Cluj Napoca (R)
2. CS Marta
3. CS VICTORIA Nadlac
4. CS  Viitorul Cluj Napoca (M)
5. CSS2 Baia Mare
6. Unirea Sannicolau Mare
7. CSS Sibiu
8. CS Extrem Baia Mare
9. HCM Baia Mare

 

 

- MASCULIN 1999 - 2000

1. LSP Roman
2. CSS2 Baia Mare
3. CSS Fagaras
4. CS Artic Gaesti
5. CSS Sibiu
6. HC 2003 Alesd
7. CS Extrem Baia Mare
8. CS 1 Mai Ploiesti
9. CSS Hunedoara

 

 

l - FEMININ 1998

1. CSS Caracal
2. Viitorul Cluj Napoca
3. CS Extrem Baia Mare
4. CS Seini
5. HCM Baia Mare
6. CSS Sighet
7. LPS Roman

 

 - MASCULIN 1998

1. U Transilvania Cluj
2. Inter Handbal Chisinau
3. CS Extrem Baia Mare
4. CS Blejoi
5. CSS Calarasi
6. CSS Nr. 3 Adjud
7. CS Adep Satu Mare
8. CS Seini
9. AS Danubius Corabia

 

Echipe minihandbal baieti

 

1.eXtrem Baia Mare

2. Sc. Gen. Taureni

3. ELEKTROMOS Budapesta

4.LPS Roman

5. CSM Bacau

 

Echipe minihandbal fete

 

1.MEDIO MONTE Baia Sprie

2. eXtrem Baia Mare

3.CS Marta Baia Mare

4. ASCORN Somcuta Mare

5.Sc. Gen. Taureni

 

 

Editia a X-a  2013 

 

MASCULIN

 

1. LPS ROMAN

2. CSS SIBIU

3.CS ADEP SATU MARE

4. SC GEN TAURENI

5.CS PROGRESUL BĂILEȘTI

6.ȘCOALA COPIILOR BUCUREȘTI

7. UNIREA SÂNNICOLAU MARE

8. HC SIBIU

9. CSS 1 MAI PLOIESTI

10. CS eXtrem BAIA MARE

 

 

FEMININ

 

1.       CSS ZALĂU

2.       CS NĂDLAC

3.       CS ATLETIK SATU MARE

4.       CS PECIU NOU TIMIȘ

5.       CSS SIBIU

6.       LPS ROMAN

7.       CSS HUNEDOARA

8.       CSS CARACAL

9.       CSS 2 BAIA MARE

10.    CSS MEDIAȘ

11.    CS eXtrem

12.    CS eXtrem II

MINIHANDBAL

1.      CS SEINI M

2.      CS SEINI F

3.      CSS VIITORUL CLUJ

4.      CSS 2 Baia Mare

5.      SC GEN TAURENI

6.      CS eXtrem

7.      CS  PRUNDU - BARGAULUI

 

 

 

 

 

 

 

 

Editia a XI-a  2014

-participanti 2001 si mai tineri-

 

Baieti

 

1. ACS HC Ardealul Cluj Napoca

2. LPS Bistrita,

3. AS Viitorul Ghimbav

4. CS ADEP Satu Mare

5. CS Seini

6. CS Sc.nr.3 Adjud

7. LPS Satu Mare

8. Scoala ,,Iordache Cantacuzino‘’Pascani  2001-2003

9. eXtrem Baia Mare

 

Fete

 

1. HCM Baia Mare

2. CS Romsport Oradea

3. CS Atletik Satu Mare

4. CS Jimbolia

5. CS Caracal

6. Indryas Bistrita

7. ACS Veraflor Brasov

8. Scoala ,,Iordache Cantacuzino‘’Pascani 2001-2003

9. CS Seini

10. CS Arena Tirgu Mures

11. eXtrem Baia Mare

 

 

 

Minihandbal

 

1. ACS HC Ardealul Cluj Napoca

2. CS Atletik Satu Mare -minihandbal

3. CS Seini

4. eXtrem Baia Mare