• slide_1

  • slide_2

  • slide_3

Programul Festivalului Handbalului Juvenil (ACTUALIZAT). Vezi regulamentul

PROGRAM JOCURI

-  Baieti 2001 - 2003

Nr.

joc

 

Ora

 

Echipe

 

Rezultat

 

Categoria

Vineri, 27.06.2014- Sala CENT

1

9.00

CS ADEP Satu Mare – LPS Bistrita

 

2001

2

10.00

LPS Satu Mare -  Sc. IC Pascani

 

2001

3

11.00

ACS HC Ardealul Cluj Napoca- eXtrem

 

2001

4

12.00

ACS HC Ardealul Cluj Napoca- CS Seini

 

2003

5

12.45

CS Adjud - eXtrem

 

2003

 

13.30-14.30

PAUZA

 

 

6

15.00

CS ADEP Satu Mare- lPS Satu Mare

 

2001

7

16.00

LPS Bistrita-  ACS HC Ardealul Cluj Napoca

 

2001

8

17.00

Sc. IC Pascani- eXtrem

 

2001

Sambata , 28.06.2014-  Sala Polivalenta Lascar Pana

9

8.00

Sc. IC Pascani-  ACS HC Ardealul Cluj Napoca

 

2001

10

8.50

ACS HC Ardealul Cluj Napoca -    CS Adjud

 

2003

11

9.40

CS ADEP Satu Mare- eXtrem

 

2001

12

10.30

CS Seini-  eXtrem

 

2003

13

11.20

LPS Bistrita- LPS Satu Mare

 

2001

 

12.30-13.30

PAUZA

 

 

14

13.50

CS ADEP Satu Mare-  Sc. IC Pascani

 

2001

15

14.40

ACS HC Ardealul Cluj Napoca -    eXtrem

 

2003

16

15.20

LPS Satu Mare-  ACS HC Ardealul Cluj Napoca

 

2001

17

16.10

CS Seini-  CS Adjud

 

2003

18

17.00

LPS Bistrita- eXtrem

 

2001

Duminica, 29.06.2014-  Sala Polivalenta Lascar Pana

19

8.00

LPS Bistrita-  Sc. IC Pascani

 

2001

20

8.50

CS ADEP Satu Mare-  ACS HC Ardealul Cluj

 

2001

21

9.40

LPS Satu Mare - eXtrem

 

2001

22

11.00

JUVENIL STAR –maxi handbal

 

 

Ora 12.30  Festivitatea de premiere:  Sala Polivalenta Lascar Pana

 

Joi, 26.06.2014 , ora 20.00:  Sedinta tehnica, sala de sedinte DJST Maramures

                                               - prezentare tabele sportivi cu date identificare si viza medicala

 

Vineri 27.06.2014, 0ra 8.00:  Festivitatea de deschidere, Sala Polivalenta Lascar Pana

 

 

PROGRAM JOCURI

-  Fete 2001 – 2003-

Joi, 26.06.2014 , ora 20.00:  Sedinta tehnica, sala de sedinte DJST Maramures

 

                                               - prezentare tabele sportivi cu date identificare si viza medicala

Vineri 27.06.2014, 0ra 8.00:  Festivitatea de deschidere, Sala Polivalenta Lascar Pana

 

 

Nr.

joc

 

Ora

 

Echipe

 

Rezultat

 

Categoria

Vineri, 27.06.2014-  Sala Polivalenta Lascar Pana

1

9.00

HCM Baia Mare -  CS Arena Targu Mures↓

 

2001

2

10.00

CSS Caracal- Sc. IC Pascani

 

2001

3

11.00

CS Seini – eXtrem                                           

 

2001

4

12.00

CS Jimbolia- CS Romsport Oradea

 

2003

5

12.45

CS Atletik Satu Mare- CS Seini

 

2003

 

13.30-14.30

PAUZA

 

 

6

15.00

HCM Baia Mare- CSS Caracal

 

2001

7

16.00

CS Arena Targu Mures -  CS Seini

 

2001

8

17.00

Sc. IC Pascani- eXtrem

 

2001

Sambata , 28.06.2014- Sala CENT

9

8.00

CS Seini -   Sc. IC Pascani

 

2001

10

8.50

CS Jimbolia -  Atletik Satu Mare

 

2003

11

9.40

HCM Baia Mare- eXtrem

 

2001

12

10.30

CS Romsport Oradea- eXtrem

 

2003

13

11.20

CS Arena Targu Mures  - CSS Caracal

 

2001

 

12.30-13.30

PAUZA

 

 

14

13.50

HCM Baia Mare -  Sc. IC Pascani

 

2001

15

14.40

CS Jimbolia- eXtrem

 

2003

16

15.30

CSS Caracal-  CS Seini

 

2001

17

16.20

CS Romsport Oradea-  Atletik Satu Mare

 

2003

18

17.10

CS Arena Targu Mures  -eXtrem

 

2001

Duminica, 29.06.2014-  Sala CENT

19

8.00

CS Arena Targu Mures -  Sc. IC Pascani

 

 

20

8.50

CS Seini – HCM Baia Mare

 

 

21

9.40

CSS Caracal- eXtrem

 

 

Ora 12.30   Festivitatea de premiere Sala Polivalenta Lascar Pana

 

 

 

 

 

 JOCURI  FINALE

-  Fete/ Baieti   2003 -

 

Nr.

joc

 

Ora

 

Echipe

 

Rezultat

 

Categoria

Duminica, 29.06.2014 – Sala Lucian Blaga

44

8.00

Finala mica fete

 

2003

45

8.40

Finala mica baieti

 

2003

46

9.20

Finala mare fete

 

2003

47

10.00

Finala mare baieti

 

2003

12.30  Festivitatea de premiere, Sala Polivalenta Lascar Pana

 

 

 

Minihandbal  Sala Lucian Blaga

 

Vineri    10- 13.00  ; 15-18  (2003 mixt)

 

Sambata 10-13.00

  

18-19.00 – Centrul vechi , afara  in fata Cinema Minerul

 

12.30  Festivitatea de premiere, Sala Polivalenta Lascar Pana

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Regulament

 

 

 

 

 Participa copii fete si baieti nascuti 2001 si mai tineri .

 

 Prezentarea tabelelor cuprinzand viza medicala a sportivilor este obligatorie .

 

 Juniori IV: Timpul de joc 2 x 20 minute ,  pauza de de 5 minute, time-out de 1 min, eliminare 1 min.

Cele 6 echipe joaca fiecare cu fiecare, deci 5 jocuri fiecare echipa.

 

● Juniori V: Timpul de joc 2 x 15 minute ,  pauza de de 5 minute, time-out de 1 min, eliminare 1 min.

Cele 4 echipe joaca fiecare cu fiecare, iar ultimele doua joaca finala mica si primele doua finala mare, deci 4 jocuri fiecare echipa

 

● Pot participa si max. 2 copii nascuti 2000- la jun IV,  respectiv max 2 copii nascuti 2002- la jun V-, dar in acest caz echipa care ii foloseste pierde jocul cu 10 -0.

 

 

●Organizatorii nu isi  asuma riscurile pentru obiectele pierdute in incinta salilor de sport.

 

●Toti participantii isi asuma prevederile prezentului regulament.

 

 

 

 

 

Leontin Pop, presedinte

- eXtrem- Baia Mare